Nawigacja satelitarna dla motocykli
15 kwietnia 2007, 07:18Firma TomTom, producent systemów nawigacji satelitarnej, wyprodukowała pierwszy, jak twierdzi, system nawigacji dla motocykli. RIDER przeznaczony jest do montowania na kierownicy motocykla i został wyposażony w ekran dotykowy, którym można sterować dłonią ubraną w rękawicę.
Cały Internet w komputerze IBM-a?
6 lutego 2008, 13:28Redaktorzy serwisu The Register twierdzą, że dotarli do dokumentów IBM-a, w których Błękitny Gigant mówi o możliwości stworzenia systemu komputerowego tak potężnego, że byłby w stanie „hostować cały Internet jako aplikację”. System miałby być wersją superkomputera BlueGene.
Nokia nawiguje wewnątrz
24 września 2008, 11:17Jak donosi The Register, z wpisu umieszczonego na należącej do Nokii witrynie wynika, że fińska firma przygotowuje system nawigacyjny, który będzie działał wewnątrz budynków. Jak wiemy GPS dobrze sprawuje się na zewnątrz, jednak nie przyda się w budynkach.
Android dla pecetów
16 lipca 2009, 10:28Google'owski Android miał być systemem dla smartfone'ów, jednak po jakimś czasie zwrócił na siebie uwagę producentów netbooków. Teraz Google pokazał Androida dla pecetów.
Indie z przyjaznym prawem autorskim
26 kwietnia 2010, 11:50Rozważania na temat praw autorskich, ich zakresu obowiązywania i oddziaływania na społeczeństwo bardzo często ograniczają się do krytyki prawodawstwa USA. Tymczasem, jak wynika z raportu organizacji Consumers International, w Stanach Zjednoczonych obowiązuje... jedno z najbardziej przyjaznych rozwojowi i konsumentom praw ochrony własności intelektualnej.
Z internetem połączy cię… żarówka
31 grudnia 2010, 12:23Projekty wykorzystania oświetlenia w roli bramy do internetu pojawiały się już dość dawno, ale do tej pory nie stosowano ich na dużą skalę. Pierwszym dużym chętnym na takie rozwiązanie jest urząd miejski 66-tysięcznego miasta St. Cloud w Minnesocie (USA).
Gry z OnLive na smartfonach i tabletach
9 grudnia 2011, 07:00Firma OnLive, która oferuje online'owe gry dla pecetów, postanowiła podbić rynek smartfonów i tabletów. Mieszkańcy USA i Wielkiej Brytanii mogą pobrać z witryny OnLive bezpłatną aplikację, dzięki czemu będą mogli korzystać z usług firmy.
Nadzór permanentny
10 października 2012, 08:17Naukowcy z madryckiego Uniwersytetu Karola III, którzy pracują nad projektem E-SAVE, opracowali system elektronicznego nadzoru, w ramach którego pojazdy na drodze będą pilnowały, by nikt nie przekraczał dozwolonej prędkości.
iOS i Windows Phone atakują Androida
30 września 2013, 18:02Windows Phone zdobywa rynki w Europie, a Apple umacnia swoją pozycję w USA. Takie wnioski wypływają z danych Kantar Worldpanel ComTech. Badania dotyczyły okresu od początku czerwca do końca sierpnia. Na pięciu najważniejszych rynkach Europy system Windows Phone ma już 9,2 procenta udziałów
Wielka afera z Microsoftem w tle
2 października 2014, 13:11Microsoft został wmieszany w jedną z największych afer korupcyjnych w Rumunii. Miejscowe władze antykorupcyjne prowadzą śledztwo w sprawie odsprzedawania po zawyżonych cenach systemu Windows licencjonowanego dla szkół. W tej chwili Microsoft nie jest podejrzany w sprawie

